Дмитро Александров: Усвідомлений бізнес: як бути багатим, але… щасливим

imgonline-com-ua-Compressed-HoTU2oWzVE.jpg

Ім’я Дмитра Александрова доволі відоме в Україні. Він – успішний бізнесмен, юрист-практик із багаторічним досвідом, якого п’ять разів визнавали «Адвокатом року в Україні», засновник близько 30-ти прибуткових компаній і загалом – людина, котра мислить продуктивно і вміє бачити на кілька кроків уперед.

Але Дмитро Александров по-особливому цікавий ще й тим, що зумів філігранно поєднати матеріальну складову свого життя з духовними практиками. Йому вдалося розробити власну теорію Усвідомленого Бізнесу. І не просто розробити – а ще й чітко проаналізувати і доступно викласти у книзі «Усвідомленість у бізнесі, або Як поєднати підприємництво та духовний розвиток», яка нещодавно вийшла у світ. Отже, випала чудова нагода поспілкуватися з автором і дізнатися про його принципово новий підхід до ведення бізнесу.

– Пане Дмитре, ви досягли неабияких професійних вершин у галузі юриспруденції, про що мріють тисячі українців. Що вас змусило кардинально змінити свою діяльність і зайнятися справою, начебто далекою від бізнесу, – духовними практиками?

– Був час, і я також мріяв про власний бізнес та перший зароблений мільйон. Тоді, ще в юності, здавалося, що гроші зроблять мене незалежним, що матиму безмежні можливості і стану по-справжньому щасливим. Я виріс у місті Кіровограді, що було перейменоване на Кропивницький, у сім’ї юристів, тому над вибором професії особливо не замислювався. У Київ приїхав із однією сумкою, інтелектуальним багажем і величезним молодим запалом. Працював за десятьох, прагнучи довести насамперед собі, що можу стати успішним підприємцем! Окрім юридичної практики, зайнявся ще й будівництвом мережі автомийок, нерухомістю, робив інвестиції в акції та цінні папери тощо. І, знаєте, я досягнув своєї заповітної мети: вже у 32 роки був доларовим мільйонером. Проте щасливішим не став. Спочатку думав, що я володію бізнесом, але згодом зрозумів, що це бізнес заволодів моїм життям. У мене категорично не вистачало часу, щоб перепочити, побути з дорогими мені людьми... У підсумку дістав низку захворювань, емоційне вигорання, проблеми в особистому житті. І одного разу сказав собі: зупинися! Майже підсвідомо відчув потяг саме до духовних практик, медитації і зрозумів, що це – моє.

– У вас були духовні вчителі?

– Так. Але розпочав я з того, що скупив на книжковому ринку в Києві практично всю літературу, яка стосувалася обраної теми. Це насамперед праці видатних мислителів – Майкла Роуча, Ентоні Роббінса, Джо Диспензи, Роберта Кійосакі та багатьох інших. Після їх прочитання остаточно переконався, що духовна складова особистості підприємця та бізнес тісно пов’язані. Я глибоко вникав у суть духовних практик, і мій світ поступово вимальовувався, ніби міцніше стаючи на ноги. Оскільки ж люблю займатися підприємництвом і не мав причин відмовлятися від цієї діяльності, то вирішив поєднати дві потужних «стихії» – матеріальну та духовну. Так вийшов на шлях Усвідомленого Бізнесу. І все більше розумів, що він є вкрай важливим та актуальним у сучасному світі, а тим паче в Україні, в умовах повномасштабної війни, коли бізнеси закриваються або перебувають на межі закриття. Під час заглиблення в духовні практики я переглядав власний життєвий шлях і знаходив, у чому помилявся, дивним чином діставав «підказки», як діяти далі. І життя поступово налагодилося, наповнилося новою суттю, а в мене з’явилися сили й натхнення. Я справді почав повноцінно жити!

– Чому підприємництво має бути усвідомленим?

– Так історично склалося, що бізнес стає дедалі глобальнішим та агресивнішим. У ХХ столітті він перейшов усі межі: бізнесмени почали заробляти на війнах, нищенні природи та масовій експлуатації людей. За тенденції «нажива – понад усе» під запитанням може опинитися навіть існування людства. Тому під час ведення бізнесу потрібно застосовувати розумні підходи, щоб не потерпали ні працівники компанії, ні клієнти, ні навколишній світ. Усвідомлений бізнес – це один із найперспективніших шляхів розвитку підприємництва, коли гроші можуть давати не лише користь багатьом людям, а й робити світ кращим, щасливішим. Про все це я докладно розповідаю у книзі «Усвідомленість у бізнесі». У ній викладено основні аспекти ведення усвідомленого підприємництва і на прикладах пояснюється багато речей, про які люди, на жаль, не завжди замислюються. Ми всі приходимо у цей прекрасний світ, щоб бути щасливими, і часто робимо все для того, щоб цього не сталося. Та в наших силах змінити все, і насамперед – свою свідомість. Потрібне тільки бажання. І перший крок до нього!

 Telegram: @business_meditation_set_bot

www.consciousness.com.ua

Instagram:  @consciousness.com.ua

Instagram: @consciousbusiness.summit

YouTube: Dmytro Alexandrov / Усвідомлений бізнес